ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Цветана Пиронкова записа три победи на любимия си Уимбълдън, но в четвърти кръг срещна традиционно неудобната си противничка Агнешка Радванска, и макар да бе много близо до победата, двубоят все пак завърши в полза на миналогодишната финалистка след успех с 4-6 6-3 6-3.
Все пак Цвети може да е повече от доволна от представянето си на Уимбълдън, където за първи път през този сезон спечели три поредни мача, показвайки добра игра и добавяйки 100,000 паунда към банковата си сметка. Освен това си осигури и 280 точки, което е 1/3 от всички спечелени през последните 12 месеца от първата ни ракета и благодарение на които ще се завърне в Топ 60 на света, изкачвайки се до около №57 в WTA ранглистата.
Цвети започна мача повече от впечатляващо, правейки пет уинъра още в първия гейм, а 13 минути след началото на срещата вече водеше с 4-0. В тези първи моменти играта на Пиронкова бе истинско удоволствие за окото - мощни сервиси, печеливши ретури, купища уинъри, изключителна защита и движение по корта. Всичко бе просто перфектно.
След като спечели първите четири гейма, Пиронкова допусна лек спад, позволил на Радванска да върне единия пробив и да намали на 3-4, но бързо спря серията на противничката си, а при 3-5 дори имаше два сетбола. Световната №4 ги спаси, както и още два в следващия гейм, след като изоставаше с 0-40, но при общо петата си възможност да приключи сета Пиронкова не трепна, правейки това с ефектна атака от форхенд.
За съжаление втората част не започна никак добре за Цветана, която допусна лек спад, а в тези моменти Радванска намали грешките и не само, че изравни играта, но поведе с 3-0 гейма. Макар и на няколко пъти да бе близо, Пиронкова така и не успя да върне пробива пасив, а при 5-3 Радванска реализира първвия си сетбол след мощен ас по диагонала.
В последвалата пауза Цвети извика физиотерапевта за проблеми с крака, а при подновяването на играта изоставаше с 0-40, но спечели следващите пет разигравания и поведе с 1-0 на старта на този решителен трети сет. Все пак полякинята успя да стигне до пробив, и то още в следващия сервис гейм на Пиронкова, а това стана след фантастичен лоб, предшестван от къса топка.
Ключовият момент в двубоя може би бе при резултат 3-2, когато последва изключително оспорван гейм, в който имаше един куп равенства, а битката бе буквално за всяка една точица, но все пак Радванска задържа подаването си. В следващия си сервис гейм полякинята не загуби нито едно разиграване, а при 5-3 достигна до точка за пробив с цената на мачбол. Полякинята не сгреши и след над два часа битка сложи край на участието на Цвети Пиронкова на Уимбълдън, записвайки десета победа от общо 12 срещи с българката.


