BG EN

Радев флиртува със Светия синод, ето каква МИСИЯ очаква от духовниците

Епицентър

Радев флиртува със Светия синод, ето каква МИСИЯ очаква от духовниците

29455
на 22.11.2023
Радев флиртува със Светия синод, ето каква МИСИЯ очаква от духовниците
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавният глава Румен Радев влезе във флирт със Светия синод. Ето каква мисия очаква да прокара през духовниците президентът.

препоръчано

Българската държава и Българската православна църква споделят обща отговорност за поддържането и развитието на връзките със сънародниците ни зад граница. Това беше общата позиция на президента Румен Радев и на Светия синод на Българската православна църква, които проведоха среща днес в Синодалната палата в столицата. Разговорът е част от диалога на държавния глава с ръководството на БПЦ и с ръководствата на традиционните вероизповедания в България.

По време на срещата президентът Радев открои историческата роля на Българската православна църква както за съхраняването на националната ни идентичност и постигането на църковна независимост през епохата на Възраждането, така и за самото възстановяване на българската държавност. Обща бе позицията, че отстояването на българския национален интерес и съхраняването на нашето духовно и културно-историческо наследство изискват единение в усилията на всички държавни институции и Светия синод на БПЦ.

Откроен беше големият интерес на България да продължи да укрепва контактите и диалога с българските общности по света, съществен принос за което има и Българската православна църква. Държавният глава подчерта готовността на президентската институция да подкрепя духовната мисия на БПЦ към православните българи в чужбина в съответствие с църковните канони.

Отношенията между Българската православна църква - Българска патриаршия и Православната църква в Република Северна Македония трябва да допринасят за сближаването и свободното общуване на хората от двете страни на общата ни границата, беше подчертано още по време на срещата.

На разпространената от президентството снимка обаче ясно личи отсъствието на патриарх Неофит.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! Журналистката Лияна Панделиева: В България никой не иска да разбере, че светът не е розов - постоянно мрънкаме за нещо (ВИДЕО) ПИК TV! Журналистката Лияна Панделиева: В България никой не иска да разбере, че светът не е розов - постоянно мрънкаме за нещо (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК