Радо Янков с нова титла от държавния шампионат в Банско

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

6953
на 02.04.2016

Сноубордист №1 на България Радослав Янков спечели нова титла от държавният шампионат в Банско, съобщи сайтът на БФСки. След златото в паралелния гигантски слалом, 26-годишният състезател на "Амерспорт" спечели първото място и в паралелния слалом.

Това е втора титла в дисциплината за Янков и общо седма в кариерата му във всички дисциплини от шампионите на България по сноуборд. Участие в шампионата в отделните възрастови групи взеха общо 63 състезатели от 11 клуба. При жените първа стана Теодора Пенчева ("Амерспорт"), която подобно на Янков триумфира и в паралелния гигантски слалом.

При юношите победител стана Петър Гьошарков ("Бороборд"), а при девойките златото остана за Михаела Варошкина от същия клуб. При момичетата до 15 години титлата заслужи Теодора Илиева от клуб "Борд Райдър", а при момчетата в същата възрастова група спечели Борислав Стоянов от "Блейд". При децата до 11 години първи е Мартин Костов също от "Блейд".

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)