Радост в биатлона! Прекрасен Краси Анев в Италия!

Други спортове

10661
на 26.01.2018

Красимир Анев успя да спечели медал от Европейското първенство по биатлон, провеждащо се в Риднау-Вал Ридана (Италия). Българинът, който преди два дни остана на крачка от медалите в дългата дисциплина, днес беше перфектен на 10 километра и донесе първото отличие за България от настоящия шампионат на стария континент, акцентира "Фокус".

Анев повали всички 10 мишени на стрелбището и излезе на четвърта позиция след последната стрелба, където на финалната обиколка успя да се пребори за бронзовия медал в спринтовата дисциплина.

Точно преди една година, нашият биатлонист също завърши на трета позиция в състезанието на 10 км на първенството в Душники Здруй (Полша).

Новият шампион в спринта е Андрейс Расторгуев от Латвия, който повали 9 от 10 мишени. Александър Логинов от Русия направи същия брой грешки и грабна сребърното отличие.