Радост за "сините"! Левски с важен успех

88540
на 19.08.2018
Радост за сините! Левски с важен успех

Левски победи във важна среща от 5-ия кръг на шампионата Септември. Мачът игран на "Герена" завърши при резултат 2:0. Головете в столичното дерби отбелязаха Мариани и Костов през първия половин час на спора.

"Сините" излязоха на първо място във временното класиране на първенството с актив от 13 точки. Септември е с 4 пункта. Втори в подреждането към момента е ЦСКА с 12 точки, действащият шампион Лудогорец е със 7 пункта. От 21:00 часа тази вечер "зелените" приемат "червените" на "Лудогорец Арена".

Станислав Иванов бе близо до гола в 8-ата минута на сблъсъка между Левски и Септември, но не сполучи в завършващата фаза. Гостите отвърнаха с опасни шутове на Здравко Димитров и Гади.

Мариани в 23-ата минута, от близка дистанция, бе точен за 1:0, прецизна асистенция на Кабрал в ситуацията. Цветкович също взе дейно участие в головата атака.

Станислав Костов в 29-ата минута се възползва от грешка на стража на Септември и реализира - 2:0.

В края на полувремето се получи сериозно разбъркване в наказателното поле на "сините", като до попадение не се стигна.

Обертан в началото на втората част пропусна да се разпише от удобна ситуация, малко по-късно и Станислав Иванов стреля на сантиметри от очертанията на вратата. Кабрал също не успя да направи резултата класически, така подопечните на Славиша Стоянович се поздравиха с успех с 2:0.

В следващия кръг "сините" гостуват на Етър, Галчев и компания пък ще имат визита срещу Дунав.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Полачек; Цветкович, Ейолфсон, Белаид, Горанов; Тиам, Мариани; Обертан, С. Иванов, Кабрал; С. Костов
Старши треньор: С. Стоянович

СЕПТЕМВРИ: Галев; Стоичков, Бенга, Диаби, А. Георгиев; Фабиано, Чандъров; З. Димитров, Галчев, Байду; Гади
Старши треньор: Н. Митов

СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО)