Радост за Роси и компания! Левски на 1/2-финал за Купата

12981
на 15.12.2017

Левски се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Столичани отстраниха Дунав, побеждавайки с 2:0 при визита. Възпитаниците на Делио Роси изнесоха поредната си изключително постна продукция. Защитата на домакините обаче бе трагична и в огромна степен допринесе за загубата, като имаше основна заслуга и за двете попадения.

Двубоят започна с далечен удар на Мапуку, право във вратаря. Прохазка пък стреля много неточно от дистанция. В 23-ата минута Левски поведе. Цветкович центрира отдясно, Милчев не успя да изчисти, топката премина до крака му и стигна до Мапуку, който от близко не остави шансове на Антонов за 0:1. След попадението мачът потъна в тотална посредственост, без абсолютно нищо смислено от страна и на двата отбора.

Така се стигна до 45-ата минута, когато гостите удвоиха аванса, след неточна проява на "небесносините" защитници. Диян Димов върна към Олексей Ларин, който в опита си да изчисти нацели своя капитан. Топката се върна към останалия непокрит на границата на вратарското поле Жерсон Кабрал, който без проблеми направи 0:2.

Втората част премина в малко по-високо темпо. Гостите опитаха да решат бързо нещата в своя полза с трето попадение, но направиха сериозни пропуски. Чудесен удар на Обертан рикошира в играч на домакините и мина до гредата, излизайки в корнер. В 54-ата минута Мапуку осъществи прекрасен индивидуален пробив, започнал от собствената му половина. Конгоанецът излезе очи в очи с вратаря, но ударът му по диагонала срещна дясната греда. В 67-ата минута отново той направи фрапантен пропуск. Нападателят бе изведен от Жорди Гомес очи в очи с Антонов, но вратарят спаси удара му.

10 минути по-късно Дунав можеше да върне интригата. Мирослав Будинов засече от близко с глава, но Митрев с уникална реакция изби в корнер отиващата под гредата му топка. Жорди Гомес пък можеше да се разпише директно от ъглов, но Антонов изби в нов такъв. В 84-ата минута Васил Шопов разтресе напречната греда с истински снаряд от далечно разстояние, акцентира "Новспорт". Секунди по-късно Бранимир Костадинов прати топката в мрежата на Митрев, но попадението правилно бе отменено заради засада. Обертан можеше да сложи окончателно точка на спора, но ударът му извън наказателното поле премина до дясната греда.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)