BG EN

Разбиха международна престъпна група за източване на банкови сметки

Европа

Разбиха международна престъпна група за източване на банкови сметки

25358
на 03.02.2024
Разбиха международна престъпна група за източване на банкови сметки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

При мащабна международна полицейска операция е разбита група, която източвала банкови сметки, като заразявала с вируси компютрите на жертвите.

препоръчано

В Испания са арестувани 133 души. Арести има и в Бразилия, откъдето се е управлявала групата.

Предполага се, че само от испански граждани крадците са присвоили над 5 милиона евро, съобщава БНТ.

В световен мащаб виртуалните кражби надхвърлят 120 милиона евро. Заразяването на компютрите е ставало чрез фалшиви имейли от банки.

Разследването на престъпната група е започнало още през 2020 година.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК