BG EN

Разград става столица на футбола за приятелство

Региони

Разград става столица на футбола за приятелство

2270
на 23.04.2015
Разград става столица на футбола за приятелство
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Утре се отбелязва Международният ден на футбола и приятелството - част от детската социална програма „Футбол за приятелство“. Всички участващи страни честват заедно празника: Австрия, Беларус, Белгия, България, Великобритания, Германия, Италия, Испания Казахстан, Китай, Полша, Русия, Словакия, Словения, Сърбия, Турция, Украйна, Унгария, Франция, Холандия, Хърватия, Чехия, Швейцария, Япония.

препоръчано

В рамките на Международния ден на футбола и приятелството се организират множествопублични събития, за да напомнят на децата ключовите ценности на програмата „Футбол за приятелство“, а именно подкрепата и насърчаването на: приятелство, равенство, честна игра, здраве, мир, отдаденост, победа и традиции.

По този повод, утре 25 април от 11.00 на площад  „Възраждане“ в Разград ще се отбележиСветовния ден на футбола и приятелството“по време на който разградчани ще подкрепятдетския тим на ПФК Лудогорец, който е избран да представи България на международния детски футболен турнир тази година в Берлин.

"Докато спортуват, децата се учат на комуникация, разбиране, доверие и толерантност. Като осъзнаят колко е важно приятелството и уважението на игрището, те започват да ценят своите приятели и близки в ежедневието. Именно това цели да напомни Международният ден на футбола и приятелството, отбелязван ежегодно на 25 април.“, каза световният посланик на програмата Франц Бекенбауер.

Програмата ще включи официални изказвания на представители на Община Разград, ПФК Лудогорец, поздрави от Музикалната школа към читалище „Развитие 1869“ в града, мажоретния състав и демонстрационен футбол на малки вратички, представен от децата на ПФК „Лудогорец“. Всяко дете на площада ще получи гривничка, символ на социалната футболна инициатива.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК