BG EN

РАЗКОЛ: ДС-наследникът Васко Маслото разцепи "Промяната" и ДБ

Епицентър

РАЗКОЛ: ДС-наследникът Васко Маслото разцепи "Промяната" и ДБ

135489
на 05.07.2023
РАЗКОЛ: ДС-наследникът Васко Маслото разцепи Промяната и ДБ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кампанията на "Продължаваме промяната" и "Демократична България" за кметските избори наесен започва да буксува, само дни, след като на събитие за 200 хил. лева бе презентирана кандидатурата на наследника на ДС-активисти Васил Терзиев, научи ПИК.

препоръчано

От няколко дни Кирил Петков и Лена Бориславова самоотвержено бранят протежето си, докато в същото време от ДБ се опитват да докажат на електората си, че нямат нищо общо с тази номинация.

В почивните дни бе спуснато окръжно до партийните активисти, в което се съобщава, че срокът за номиниране на общински съветници се удължава до 9 юли. В изискванията е посочено, че трябва да приложат копие за искана проверка за чисто минало или резултат от такава, съобщи "Труд". В мрежата тръгнаха въпроси от типа на: "Ако извадя бележка, че водещ офицер ми е бил бащата на Васил Терзиев, мога ли да бъда кмет или общински съветник?"

Масово симпатизанти и членове на на ДБ пускат постове в социалните мрежи, че няма да гласуват за общата кандидатура на ППДБ за кмет на столицата Васил Терзиев, заради фамилната му обремененост с Държавна сигурност.

Синята легенда Константин Мишев пък написа във фейсбук, че има яростна атака срещу него, защото обявил, че няма да гласува за Терзиев.

В ДБ се замерят с обвинения, че подкрепят кандидатура със съмнителен имидж, лансирана от "Продължаваме промяната". И припомнят, че Терзиев и съдружникът му Светозар Георгиев са сред най-щедрите дарители в кампаниите на ПП.

Двамата бяха и на протестите в защита на правителството на Кирил Петков, а Свободна Европа ласкаво обяви: "Еднорози на протест. Защо български предприемачи защитават правителството".

Кандидатурата на Васил Терзиев предизвиква спорни реакция сред софиянци, тъй като той е отроче на ДС - фамилия. Бизнесменът, който сред служителите на "Телерик" е бил известен с прякора си Васко Маслото, е внук на цели две управления на мракобесните комунистически служби. Дядото Васил Терзиев е партизански командир, дълги години - от 1952 до 1976 г шеф на III-то управление на ДС, а после член на Ревизионната комисия на ЦК на БКП, близък съратник на Тодор Живков.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна с гневна позиция, след като съдът пусна срещу 5000 лв. джигита, убил полицай на пътя (НА ЖИВО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна с гневна позиция, след като съдът пусна срещу 5000 лв. джигита, убил полицай на пътя (НА ЖИВО)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК