РАЗКРИТИЕ: Депутат от "Промяната" купи хотелска верига в сделка за десетки милиони
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Фирмата на депутата от "Продължаваме промяната" Владимир Табутов - "Лавс" ООД, в която той има 75 % участие, е закупила веригата хотели "Лион", които имат обекти в София, Слънчев бряг, Боровец и Банско, информира “Травелнюз“, позовавайки се на управителя на дружеството Вангел Иванов.
Цена на сделката не беше обявена, но капиталът на “Хотели Лион“ ЕООД, притежаващ доскоро комплексите, е в размер на 17.7 млн. лв, което означава, че най-вероятно това е сумата по сделката, или поне официалната част.
Едноличен собственик на капитала на “Хотели Лион“ ЕООД беше “Транскапитал” ЕООД, която притежава най-големия логистичен парк в София и е част от “Андреев инвестмънт груп“ на Винсент Андреев.
Владимир Табутов навлезе в хотелиерския бизнес още през 2016 г., когато придоби “Катарино СПА хотел“ до Разлог от тогавашната СИБАНК. Сделката се осъществи през друга фирма на Табутов - "Хидроенергийна компания" АД, в която е съдружник с благоевградските бизнесмени – Кирил и Иван Чапови. Дружеството строи соларни паркове по цял свят, притежава фотофолтаични паркове и ВЕЦ-ове у нас, както и търговия с електроенергия. Хотел „Катарино“ разполага с минерална вода и беше изцяло обновен, като набляга на СПА туризма.
Табутов и съдружниците му притежават още и хотел "Орбита" в парк "Бачиново" в Благоевград, който също е обновен.


