BG EN

Разкритие на ПИК! 70 коли на парламента и Министерския съвет засечени от камери да летят с превишена скорост! Глобите обаче са за простосмъртните!

ЧАС ПИК

Разкритие на ПИК! 70 коли на парламента и Министерския съвет засечени от камери да летят с превишена скорост! Глобите обаче са за простосмъртните!

11901
на 09.06.2014
Разкритие на ПИК! 70 коли на парламента и Министерския съвет засечени от камери да летят с превишена скорост! Глобите обаче са за простосмъртните!

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От началото на 2013 година до момента има над 70 случая, в които автомобили на Народното събрание и Министерския съвет са били засичани да шофират в страната с превишена скорост. Нарушенията им са били заснети с камерите за видеонаблюдение и мобилните устроиства. Това разкриха пред ПИК източници от МВР.

препоръчано

Вместо да си платят глобите, както правят редовите граждани, от ръководителите на важните институции се изпращат писма, в които уведомяват полицията, че депутатите и министрите са бързали за мероприятия и по тази причина настояват санкциите им да отпаднат. В същото време простосмъртните си плащат безропотно глобите на гишетата на КАТ и в банковите клонове.

По този повод потърсихме мнението на бившия шеф на КАТ-София Богдан Милчев.

"Това е една порочна практика. Тези, които трябва да са за пример на цялото общество, всъщност нарушават законите. Това е лош знак за обикновените хора. Добре е, че има все пак медии, в това число и Агенция ПИК, които разкриват злоупотребите на пътя на високопоставени политици", категоричен е Милчев.

Според него чувството за безнаказаност от страна на политиците дава лош знак за обикновените граждани и е причина за множество катастрофи, немалка част от които са завършили с фатално.

"Представителите на властта трябва да имат чувство на отговорност и да не нарушават правилата на пътя. В същото време става така, че властта нарушава законите на поразия, но вместо да отнася глоби се измъква безнаказано. В много от случаите на властимащите се опрощават глоби от порядъка на 200-300 лева, а ако бъдат накарани да платят тези пари, ще има дисциплиниращ ефект", подчерта Милчев.

Той е на мнение, че главната вина за нарушенията е на министрите и депутатите, а не на шофьорите им, които са принуждавани да карат с бясна скорост, за да стигнат по-бързо до зададените им дестинации.

"До момента, в който не променим законите така, че да има неизбежност на наказанието и не позволяваме на 70% нарушителите да им се разминават санкциите, то ние никога няма да постигнем ефектът, който търсим - да бъдем по-дисциплинирани на пътя", посочи Милчев.

Според него действащия в момента Закон за движение по пътищата обслужва предимно интересите на адвокатите.

"В момента по силата на този закон, няма пречка да извършиш 50 нарушения на година, и в същото време да продължиш да шофираш и то абсолютно законно", натърти Милчев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК