РАЗКРИТИЕ НА ПИК: Депутатка от ПП "сглобила" Просто Киро и Гуглена (СНИМКА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Депутатка на Кирил Петков и Асен Василев направила сглобката между Просто Киро и шефката на кабинета му и негова говорителка Лена Бориславова, вече по-известна като Гуглена.
Това научи ПИК от средите на управляващите.
Това е Мирослава Петрова, чиято вечна тръпка е активистът на зеленото движение от ДеБъ Васил Гюров.
Спойващото вещество между Кирил Петков и Мирослава Петрова пък е изключително любопитното като задкулисни цели и участници (сред които и руският зет на дългогодишния кореспондент на РИА Новости във Франция Атанас Чобанов) гражданско сдружение "Да запазим Корал".
И тримата са се подвизавали в една и съща организация по едно и също време.
А Мирослава Петрова се е обучавала в т.н. "Харвардски курсове" на Кирчо и Кокорчо. Тя е и част от т.н. „Антикорупционен фонд“, който се занимава с апартаментите на властта по време на управлението на Бойко Борисов. Тогава фондът е спонсориран от фондация „Америка за България“. Но през 2018 г. Петрова е изгонена за нарушаване на финансово-счетоводната дисциплина и добрите практики и за неизпълнение на решения на ръководството.
Когато сценарият по монтирането на Кирчо и Кокорчо във властта сработва и двамата правят коалицията "Продължаваме промяната" и набутват всичките си авери, роднини, кумци и любовници за депутати, става безпощадно ясно, че Кирил Петков ще има тежки проблеми с публичната комуникация, тъй като не може да се изразява и изобщо да формулира ясна мисъл.
Тогава старата му познайница Мирослава Петрова, която вече е сред депутатите на ПП, ражда идеята с вербализирането на официалните позиции на кабинета "Просто Киро" да се заеме именно Лена Бориславова, за да покрива поне минималните щети от склонността на Петков да се отдава на публична логорея.
До този момент Кирил Петков и Лена Бориславова се познават. Но управленческата и прочее близост между тях се поражда много бързо след влизането им във властта.



