Разминахме се с медала! "Лъвовете" остават четвърти в Европа, но първи в сърцата ни! (обновена и снимки)

14889
на 18.10.2015
Разминахме се с медала! Лъвовете остават четвърти в Европа, но първи в сърцата ни! (обновена и снимки)

Италия победи с 3:1 гейма отборът на България в малкия финал от Евролей 2015. Така италианците си подсигуриха бронзовият медал, а родните "лъвове" останаха с престижната четвърта позиция в Европа. Въпреки загубата публиката продължи да скандира "Българи юнаци" дори след края на двубоя.

Ето и как протече мачът.

Първи гейм - 20:25

Началото на гейма бе за италианците, които след два поредни успешни блока поведоха с 4:2, а аут на Владо Николов доведе до 5:2. На сервис застана Иван Зайцев, който с ас реализира шеста точка и накара Пламен Константинов да поиска прекъсване. След него намалихме до 5:7, а техническото прекъсване дойде при 5:8.

След него и точка за България, Зайцев на два пъти стреля в аут, за да се стигне до изравняване – 8:8. Единична блокада в центъра на Теодор Тодоров ни даде аванс в резултата за 10:9.

Италия отново имаше предимството при 13:12 след нов мощен сервис на Зайцев, последван от успешна италианска атака. Теодор Тодоров пък бе хванат на блок за 14:12 в полза на съперника.

Късмет с докосване на топката до мрежата след сервиса на Тодоров обаче ни позволи да постигнем блокада за 14:14.

След бомба от начален удар на Владо Николов успяхме и да поведем при второто техническо прекъсване с 16:15. Италия отново пое лидерството при 18:17, а в следващите две разигравания съперникът разгада атаките на Владо Николов и така поведе с 20:17. Пламен Константинов реагира мигновено като на мястото на капитана ни в игра влезе Николай Учиков. Нова успешна блокада и ас на Симона Джанели обаче доведоха до сериозното предимство от 22:17 за „скуадра адзура“. С технично отиграване на мрежата Филипо Ланца сложи край на гейма – 25:20.

Втори гейм - 14:25

Николай Учиков остана на полето, но и вторият гейм започна с предимство на Италия. 4:2, след което и 7:4 след единична блокада на Зайцев срещу Ники Пенчев. Виктор Йосифов пък демонстрира българската сила на блокада, подпомогнат от мощен сервис от Николай Учиков и намали за 10:11.

Лоша новина дойде при разиграването, с което Италия поведе с 13:11. Ники Пенчев стъпи на криво, заради което се наложи да бъде заменен с Миро Градинаров. Първата атака на Градинов пък бе в аут и „скуадра адзура“ поведе с 14:11. Тодор Алексиев не успя да посрещне топката след силен италиански начален удар и така второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за съперника.

За съжаление обаче серията на Италия продължи с още 4 точки като в това време Пламен Константинов взе и двата си тайм аута. И те обаче не помагаха на нашите волейболисти да постигат успешни атаки, а единствено сервисът в мрежата на Османи Хуанторена спря италианците при 20:13. „Адзурите“ обаче продължаваха да бъдат истински машини от сервис и в атака и в същото време да посрещат лесно българските опити за точки. Така в крайна сметка геймът дойде при 25:14 в тяхна полза.

Трети гейм - 25:23

Въпреки шока от края на втория гейм, българските волейболисти започнаха концентрирано третата част, а резултатът вървеше точка за точка преди Италия да поведе с 8:6 на първо техническо прекъсване. Единичен блок на Теодор Тодоров отново доведе до изравняване при 8:8, а след топка в аут на Ланца поведохме с 10:9.

И Миро Градинаров обаче стреля в аут, с което „скуадрата“ отново бе напред за 11:10. Ники Учиков даде нова преднина на България след щастливо докосване до мрежата при неговия сервис, довело до ас – 13:12. При следващото си изпълнение пък Учиков заложи на силата и не сбърка – нов ас и 14:12. Тодор Алексиев успя да хване Ланца на блокада и така авансът на „лъвовете“ бе 3 точки на второто техническо прекъсване – 16:13.

Българите продължиха да играят силно в атака и на блокада, а усилията бяха възнаградени с още една точка преднина – 19:15 след блокада на Теодор Тодоров, при която топката остана в игра, а в крайна сметка Алексиев от трудна позиция игра хитро по италианския блок. Италианците намалиха за 20:18 след сервис на Зайцев, след който Учиков бе хванат на троен блок.

Все пак в следващите разигравания българите печелеха своите точки и при 24:21 имаха три геймбола. Първият бе спасен от „адзурите“, а при втория не успяхме да организираме атака след началния удар на Хуанторена. Италия се доближи на точка, а Константинов поиска прекъсване. След него обаче Ники Учиков игра успешно по италианския блок, с което затвори гейма в полза на България – 25:23.

Четвърти гейм

Четвъртият гейм започна с 2 поредни точки за съперника, които набързо бяха върнати, а след силния начален удар на Учиков, Зайцев игра по антената, за да поведем с 5:4. Блокада на Градинаров направи 6:4, а първата техническа пауза дойде при 8:7 за българските момчета.

Резултатът продължи точка за точка, а Италия отново взе аванс при 13:12, след като Градинаров бе хванат на блок. След това обаче на сервис застана Зайцев, а неговият флот определено ни изненада и така „скуадрата“ взе 14-а точка. След тайм аута обаче последва ас на Зайцев, а следващият му начален удар отново затрудни посрещането ни и Италия поведе с 16:12 на второ техническо прекъсване.

Нов ас на Зайцев доведе до 17:12 преди звездата на Италия все пак да сбърка началния си удар за 17:13.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 10 май - Овните да внимават в отношенията с близки и познати, неприятна новина ще ядоса Водолеите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 10 май - Овните да внимават в отношенията с близки и познати, неприятна новина ще ядоса Водолеите
ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО)