BG EN

Разпитват 68 свидетели за смъртта на Горан, подсъдимите не признават вината си

Темида

Разпитват 68 свидетели за смъртта на Горан, подсъдимите не признават вината си

14462
на 20.05.2019
Разпитват 68 свидетели за смъртта на Горан, подсъдимите не признават вината си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Разпоредителното заседание срещу двамата служители на Бургаския затвор, обвинени в непредпазливост, довела до смъртта на ексгарда Горан Горанов, се проведе днес в Районен съд Бургас. Стилян Карчев и Ангел Маров - достойни служители на реда с безупречна биография, категорично отказаха да признаят вина и настояха делото да се гледа по общия ред. Те са убедени, че ще докажат невинността си, съобщава "Флагман".

препоръчано

Днес, като страна в процеса, бяха допуснати близките на Горан - Саша (майка), Красимир (баща) и Йонка Горанови (сестра), които ще участват като частни обвинители и граждански ищци.

Общо 68 свидетели ще дадат показания във връзка със съдбоносния ден 25 март 2017 година, когато при 140 градуса Горан бе буквално сварен от повреда в парната инсталация в наказателната му килия в Зона II на Бургаския затвор. Сред тях са, както колеги на обвиняемите, така и затворници, станали свидетели на мъчителния инцидент.

Освен свидетелите, още 13 вещи лица ще бъдат разпитани, които ще дадат показания относно експерти и проби от анализи, проведени дни след мистериозната смърт на Горан Горанов.

Припомняме, че "спалното помещение" на Горан през последните 13 дни до смъртта му представлява килия с площ 5 кв.м. - тип "запечатка" - най-ужасното място за изолация в затвора, намиращо се във Втора зона, където е усилено строгият режим.

Според близките му той изобщо не е имал легло в т.нар. от прокуратурата "спално помещение". Настанили го там заради буйстването му в помещение с друг съкилийник, надзирателите му сложили само един дюшек. Стилян Карчев и Ангел Маров са обвинени в причиняване на смърт по непредпазливост, тъй като са забелязали парата, която е излизала от килията на затворника, но не са предприели мерки, също така не са реагирали на виковете му за помощ в последните му минути.

Смъртта на ексгарда е настъпи в следствие на термична травма – заради изтичането на водните пари е попарване на дихателните пътища – дехидратация, както и изгаряния на 53 % от кожата на главата.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК