BG EN

Разрешиха добива на злато в Крумовград

Икономика

Разрешиха добива на злато в Крумовград

26918
на 08.07.2014
Разрешиха добива на злато в Крумовград
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общинският съвет в Крумовград даде разрешение за изработване подробен устройствен план и парцалиране на обектите, които канадската фирма "Дънди Прешъс Метълс-Крумовград" трябва да изгради, за да започне добива на злато от находището Ада тепе. В него са регистрирани 27 тона злато, а канадците имат 30-годишна концесия за добива му, съобщи "24 часа". Според специалисти експлоатацията на находището може да почне след около година, когато бъде изградена инфраструктурата на мината.

препоръчано

Досега екоорганизации и общинският съвет в Крумовград осуетяваха плановете на канадската фирма. Вчера 19 от съветниците подкрепиха решението. Според съветници съдбата на находището се е решила в последните минути. Групата на ДПС е водила ожесточени дебати и началото на сесията е отложено с 30 минути. БСП, които до преди година бяха против златодобива, сега са на противоположна позиция.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК