BG EN

Разрушени пътища и наводнени къщи след порой в Средец

ЧАС ПИК

Разрушени пътища и наводнени къщи след порой в Средец

7701
на 11.05.2015
Разрушени пътища и наводнени къщи след порой в Средец
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Порой нанесе щети в неделинското село Средец преди дни, заяви пред Радио „Фокус” – Смолян кметът на населеното място Съби Хаджиев. По думите му пътните настилки в селото са напълно разрушени, затлачели са се водостоци и канафки в населеното място, а една къща е била наводнена.

препоръчано

От общината е била изпратена комисия, за да опише щетите, но още не са излезли със становище. На този етап няма яснота дали семейството ще бъде подпомогнато. Лошото е, че стопаните на къщата нямат и застраховка, за да покрият щетите от бедствието. Кметът допълни още, че след проливния дъжд главният път към селото е много разрушен.

Той изрази надежда да се отпуснат средства за ремонта, тъй като в момента е трудно проходим, а се явява като основна артерия за всички жители на селото. Хаджиев каза още, че посевите на хората също са пострадали от проливния дъжд. Тези, които са били засадени на по-стръмни терени, всички са изнесени на пътя.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК