BG EN

Разследват TikTok за злоупотреба с лични данни

Европа

Разследват TikTok за злоупотреба с лични данни

3623
на 17.09.2021
Разследват TikTok за злоупотреба с лични данни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ирландската комисия за защита на личните данни започна разследване на приложението TikTok по подозрения, че е предавало данни на потребителите си на Китай, и има пропуски в системите за сигурност за потребители под 18 г.

препоръчано

Приложението за споделяне на видео беше описано като потенциален риск за националната сигурност от служители на Белия дом по време на администрацията на Тръмп.

Както TikTok, така и китайското приложение WeChat, отрекоха твърдението, че представляват опасения за националната сигурност. От администрацията на Байдън съобщиха, че приложенията ще бъдат наблюдавани за нарушаване на националната сигурност на САЩ.

TikTok стартира в края на 2019 г. и се счита, че има повече от 100 милиона потребители в САЩ и още 100 милиона потребители в ЕС.

Говорител на компанията каза пред Sky News: "Поверителността и безопасността на общността на TikTok, особено на най -младите ни членове, е основен приоритет".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК