Реал и Манчестър Сити оставиха развръзката за реванша

7605
на 10.05.2023

Реал (Мадрид) и Манчестър Сити си вкараха два страхотни гола, но след 1:1 на „Сантяго Бернабеу“ развръзката остава за реванша на Острова след седмица.

Първият полуфинал в Шампионската лига можеше да завърши по всякакъв начин, след  като и двата тима имаха своите силни периоди, но си вкараха само по един гол.

Винисиус откри за Реал преди почивката, но Кевин де Бройне изравни в  средата на второто полувреме и с оглед на показаното сякаш равенството изглежда най-заслужено като развръзка.

В състава на домакините Лука Модрич бе възстановен от контузията си в бедрото и започна. За англичаните нямаше изненади, като Пеп Гуардиола пусна възможно най-силния си тим.

Мачът започна с твърдо влизане на Грилийш срещу Родриго, за който реферът не показа жълт картон. Англичанинът не се движеше добре първоначално, но все пак успя да продължи. В 5-ата минута Гюндоган стреля, но Модрич блокира. Сити определено натискаше.

Де Бройне също опита късмета си с удар извън наказателното поле, но Куртоа изби. Гостите доминираха, а Реал бе прибран и дебнеше за контри. Родри бе следващият, който тества вратаря на домакините, а Холанд прати топката право в ръцете на белгиеца с опит от малък ъгъл.

В 16-ата минута голмайсторът нанесе 4-ият точен удар за гостите, този път с глава, но насочи топката право в тялото на Куртоа за лесно спасяване. Сити заслужаваше попадение, което обаче не идваше, въпреки че в средата на първата част англичаните владееха топката в 75% от времето.

Чак в 25-ата минута домакинита атакуваха опасно, но Диаш пресече по страхотен начин голово подаване на Винисиус към Бензема. Като цяло Реал стана по-опасен и Модрич центрира опасно след къс корнер, но гостите избиха.

Така обаче се стигна до 36-ата минута, когато Кралете удариха. Камавинга набра скорост отляво и навлезе в половината на Ман Сити, след което пусна към Винисиус, който със страхотен удар от около 20 метра просто не остави шансове на Едерсон – 1:0 за Реал Мадрид.

Гостите опитаха да реагират, но не стигнаха до нищо опасно, въпреки че запазиха контрола върху топката. В края на полувремето Карвахал провокира сериозно Грийлиш, като го засили в рекламните пана доста грубо, англичанинът отвърна, а защитникът на Реал се строполи театрално на земята в опит да изпроси червен картон на съперника. Реферът обаче не се хвана и всичко отмина, като паузата дойде при 1:0.

След нея гостите отново имаха инициативата, но Реал отговори с опасна атака в 50-ата минута, при която удар на Бензема бе отклонен над гредата от Диаш. В 52-ата минута Де Бройне получи на ръба на засадата и стреля, но Куртоа някак си спаси. Флагът бе вдигнат, но положението определено изглеждаше тънко.

В крайна сметка обаче гостите получиха награда за усилията си след минути, в които двубоят вървеше равностойно, дори с предимство за Реал. Родриго, Кроос и Валверде стреляха за домакините само за около минута, за да стигне до 68-ата, когато Гюндоган върна към Де Бройне пред дъгата на наказателното поле и белгиецът със страхотен удар забоде топката в  долния десен ъгъл на Куртоа, за да изравни.

В 77-ата минута Реал пропусна отлична възможност, когато Бензема се оказа непокрит на далечната греда след свободен удар и насочи с глава към вратата, но Едерсон изби със страхотен рефлекс.

До края Кралския клуб натисна в търсене на победата и в 90-ата минута Едерсон изби влизащата под гредата топка след удар на Чуамени, за да запази равенството и крайният резултат остана 1:1.

Реал (М) - Манчестър Сити    1:1

1:0    Винисиус 36
1:1    Де Бройне 68

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рюдигер, Алаба, Камавинга, Кроос (84 Чуамени), Модрич (87 Начо), Валверде, Родриго (81 Асенсио), Бензема, Винисиус
Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Стоунс, Диаш, Аканджи, Родри, Гюндоган, Де Бройне, Силва, Грийлиш, Холанд

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден