Реал (М) и Ман Сити напред към четвъртфиналите на ШЛ

3826
на 17.03.2021

Реал (Мадрид) и Манчестър Сити се класираха с лекота за четвъртфиналите в Шампионската лига след нови победи над съперниците си. В Мадрид "Кралете" постигнаха успех с 3:1 над Аталанта и след общ резултат от двата мача 4:1 продължават битката за трофея.

Испанците се възползваха от груба грешка в защитата на гостите и в 34-ата минута Карим Бензема реализира отблизо след подаване на Модрич. Италианците имаха няколко изгодни положения, а най-дискусионната ситуация в мача бе в 44 минута и 59 секунда на първото полувреме. Тогава реферът свири края на първото полувреме, при положение, че Луис Муриел бе изведен сам срещу Куртоа. Промяна в резултата нямаше до 60-ата минута, когато Винисиус бе спънат в наказателното поле на Аталанта, а Серхио Рамос реализира отсъдената дузпа.

Италианците намалиха след прекрасно изпълнение на Луис Муриел от свободен удар в 83-ата минута на мача, а секунди по-късно резервата Марко Асенсио реализира за Реал (М).

Манчестър Сити и Борусия Мьонхенгладбах играха и втория си мач от серията в Будапеща, а англичаните спечелиха с 2:0. "Гражданите" спечелиха и първата среща с 2:0.

Момчетата на Хосеп Гуардиола свършиха работата си още през първото полувреме. В 12-ата минута Кевин Де Бройне направи 1:0 след свиреп удар с левия крак от близо 25 метра. Само шест по-късно намиращият се в прекрасна форма германски национал Илкай Гюндоган вкара след отлично подаване на Фил Фоудън, информира БНР.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО)