Реал Мадрид изпусна точки след късна драма на "Гран Канария"

11321
на 25.09.2016
Реал Мадрид изпусна точки след късна драма на Гран Канария

Европейският шампион Реал Мадрид записа втори пореден шампионатен мач без победа след 2:2 като гост на Лас Палмас в дуел от шестия кръг. Марко Асенсио даде аванс на "белите" в 33-ата минута, но Тана Домингес изравни (38). Карим Бензема дръпна отново мадридчани напред в 67-ата, но късен гол на Серхио Араухо в 85-ата оформи ремито. Тимът на Зинедин Зидан вече има аванс от само една точка пред шампиона Барселона.

Алваро Мората смени Карим Бензема до Гарет Бейл и Кристиано Роналдо. Марко Асенсио и Начо Фернандес получиха шанс за изява заради травмите на Каземиро и Марсело. Кике Сетиен разположи отбора си в 4-2-3-1 с централен нападател Марко Ливая.

От началото на срещата "лос меренгес" натиснаха своя противник. В шестата минута Тони Кроос отне топката и отправи коварен удар, Хави Варас не се справи добре, но бранител изби. В осмата Мората надскочи своя пазач и стреля с глава - Варас успя да боксира над гредата. В 12-ата Кристиано се строполи в наказателното поле - съдията Естрада Фернандес правилно прецени, че няма нарушение. Секунди по-рано обаче имаше игра с ръка на бранител на домакините пред наказателното поле, която съдията не видя.

В 18-ата Мората стреля фалцово - в ръцете на вратаря. Минута по-късно Бейл нахлу опасно към наказателното поле, където беше блокиран. В 24-ата Даниел Карвахал се устреми остро в към малкото поле и сервира топката на крака на Кристиано, но португалецът беше блокиран, а след това Мората не успя да промуши топката. В 27-ата Жонатан Виера стреля ниско в десния ъгъл на Кико Касийя, стражът плонжира и улови.

В 33-ата Начо Фернандес навлезе необезпокояван в наказателното поле и отправи удар. Варас изби, но на главата на Марко Асенсио, който реагира точно и отбеляза - 0:1. "Жълтите" реагираха по най-добрия начин. В 38-ата Момо Фигероа центрира, топката стигна до Тана Домингес, а той от 15 метра я прати в десния ъгъл на вратаря - 1:1. В края на полувремето Варас извади топката в корнер след силен удар на Бейл.

Второто полувреме започна с прекрасна възможност за тима от "Сантиаго Бернабеу". В 47-ата минута след изпълнен тъч Кристиано получи пространство по крилото и подаде към непокрития Бейл на дъгата. След удара на уелсеца Варас направи изумително спасяване, а при добавката имаше засада. Канарският състав играеше подредено в отбрана и владееше топката със завидно самочувствие.

В 60-ата Карвахал получи извеждащо подаване в наказателното поле, но се подхлъзна. В 64-ата Зидан предприе офанзивна смяна и пусна Карим Бензема вместо Асенсио. Секунди по-късно френският нападател имаше възможност да се разпише: Варан игра с глава при корнер, а Карим не успя да се ориентира и да стреля по-точно.

Само три минути по-късно все пак номер 9 опъна мрежата зад Варас. Кристиано беше изведен, стреля, а вратарят изби на крака на френския нападател, който не сбърка - 1:2. В 72-ата Зизу извади Кристиано Роналдо и пусна Лукас Васкес.

В 85-ата гостите лековато допуснаха техния съперник да развие продължителна атака и да изравни. Висенте Гомес свали с глава в наказателното поле, Серхио Араухо се изправи срещу Касийя и благодарение на щастлив рикошет запази топката и сам я вкара от голлинията - 2:2. В 89-ата Кроос изпробва далечния си шут - в ръцете на Варас. В 91-ата Бензема беше намерен на далечната греда, но не успя да я свали, пращайки я високо над гредата. В 94-ата Иско беше оставен да стреля с глава, но го направи доста неточно.

Идния вторник Реал гостува в Дортмунд в корав сблъсък от Шампионската лига. Островитяните пък се изкачиха на пето място.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден