Реал (Мадрид) отвя Виляреал, продължава гонитбата с Барса и Атлетико

5299
на 21.04.2016

Реал (Мадрид) остава на точка зад лидера Барселона и градския съперник Атлетико, след като срази у дома Виляреал с класическото 3:0 в среща от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Това бе осми пореден успех за „белия балет” в шампионата. С трите вкарани гола Реал събра общо 101 и първи премина границата от 100 попадения този сезон. Барса е с 96 попадения след осемте срещу Ла Коруня (8:0), а Атлетико е със скромните 58 реализирани гола.

На мястото на контузения Гарет Бейл титуляр за домакините започна Лукас Васкес, който си взаимодействаше в атака с Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

След спокойни начални минути в 21-ата минута Кристиано Роналдо опита късмета си от пряк свободен удар, но прати топката в стената. Натискът на домакините даде резултат и Карим Бензема (41) се разписа за 1:0 при добавка, след като Асенхо преди това бе избил удар на Роналдо.

През втората част „кралският” клуб продължи да доминира и направи успеха си далеч по-убедителен с красиви попадения на Лукас Васкес (69) след двойно подаване с Бензема и Лука Модрич (76) след центриране на Данило. Реал имаше и още възможности за гол, но резултатът остана непроменен.

След успеха си „белият балет” остава трети със 78 точки и само на една зад Барселона и Атлетико (Мадрид), които също спечелиха срещите си от този кръг. Виляреал е четвърти с 60 точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)