Реал (Мадрид) тръгна ударно в Шампионска лига, Роналдо – с червен картон при дебюта си за Ювентус в турнира

14153
на 20.09.2018

Защитаващият титлата си европейски клубен шампион Реал (Мадрид) тръгна ударно в настоящото издание на състезанието.

В първия  си мач от кампанията в група „G“ Реал победи у дома Рома с 3:0. Иско в 45-ата минута, Гарейт Бейл в 58-ата и Мариано Диас в 90-ата минута вкараха головете за Реал.

В другия мач от групата Виктория (Пилзен) и ЦСКА (Москва) завършиха в Чехия наравно 2:2. Московските „армейци“ се добраха до точката, след като в края на първата част изоставаха с 0:2.

Кристиано Роналдо получи червен картон в първия си мач в турнира с екипа на Ювентус. Португалецът бе изтонен в 29-ата минута при гостуването на тима от Торино на Валенсия, завършило с успех за Ювентус с 2:0. Миралем Пянич от дузпи в 45-ата и 51-ата минути  вкара головете за Ювентус. В 90-ата минута Даниел Парехо порпусна дузпа за Валенсия.