ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Белодробната болница във Варна е в критично финансово състояние. От днес обаче, заради натрупаните задължения, и токът на лечебното заведение предстои да бъде спрян. Освен това, персоналът не е получавал заплати повече от 10 месеца.
Във вторник електрозахранването в единствената за Североизточна България болница за лечение на пациенти с туберкулоза ще бъде преустановено за два часа, в сряда – за четири, а в четвъртък – за постоянно.
Директорът доц. Христо Ганчев каза по Нова телевизия, че общите задължения за заплати и плащания към НАП възлизат на 518 000 лв. Задълженията към фирми, включително към енергото, са 135 000 лв.
От здравното министерство твърдят, че общината трябва да покрие дълговете, защото болницата е общинска.


