Резерва измъкна Ювентус в 96-ата минута срещу Севиля, Рома с минимален успех над Леверкузен

Топ новина

7198
на 12.05.2023

Резервата Федерико Гати спаси Ювентус в шестата минута на добавеното време срещу Севиля. Първият полуфинал от Лига Европа в Торино завърши 1:1, след като за целия мач бианконерите отправиха само два точни удари.

Резервите спасиха хората на Алегри, защото комбинацията за изравнителния гол беше между влезлите от пейката Погба и Гати, разказва "Гол“.

Севиля беше повел с гол на Юсуф Ен Несери още през първото полувреме. Цял мач Юве не игра добре и дори бе освиркан от тифозите на полувремето. Въпреки това хората на Алегри намериха сила да измъкнат равенството и сега имат по-дори шансове за реванша след седмица в Испания.

В другия полуфинал, Рома излъга с 1:0 гостуващия Байер Леверкузен. Възпитаниците на Жозе Моуриньо получиха сериозен отпор от “аспирините“, но римските вълци все пак взеха крехък аванс преди реванша.

В герой за римляните се превърна Едоардо Бове. 20-годишният халф заби скъпоценния гол в 63-ата минута. Така дебютното попадение на юношата на Рома в Европа донесе победата по пътя към финала във втория по сила европейски клубен турнир.

САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко
ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО)