Рекорд за Барселона, не се даде на Валенсия и с юношите (ВИДЕО)

5754
на 11.02.2016

Валенсия и Барселона завършиха 1:1 в протоколен реванш от 1/2-финалите за Купата на краля, игран пред полупразните трибуни на „Местая“. Каталунците бяха решили всичко с победа от 7:0 преди седмица. Днес Барса си позволи да играе без атомното си трио Лионел Меси, Неймар, Луис Суарес, а почивка получиха Андрес Иниеста и куп други ключови футболисти, които изобщо не пътуваха за реванша.
Новината от двубоя на "Местая" тази вечер е новият рекорд за Барселона - 29 поредни мача без загуба. Луис Енрике и компания счупиха постижението на Хосеп Гуардиола от сезон 2010/11, когато бяха постигнати 28 поредни срещи без поражение.

Енрике заложи на цял отбор резерви, с изключение на Иван Ракитич. Схемата на тима беше много любопитна – с хърватина като фалшива деветка и Сандро Рамирес и Мунир Ел Хадади в атака. Томас Вермален пък беше изнесен в средната линия. Гари Невил също разположи много резерви с изключение на Алваро Негредо, Хосе Гая и Данило Барбоса.

През първото полувреме нямаше чак толкова колко интересни ситуации пред двете врати. В 22-ата минута Жереми Матийо изчисти топката преди да влезе във вратата на Барса. В 39-ата минута Алваро Негредо наказа колективна грешка в защитата на Барселона. Нападателят излезе сам срещу Тер Щеген, стреля, но вратарят успя да отрази, при добавката обаче Негредо прати топката зад голлинията.

След почивката гостите от Барселона играха много по-настойчиво, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение. В 65-ата минута Иван Ракитич навърза няколко защитници, но след фалцовия удар топката лесно попадна в ръцете на Матю Райън. В 84-ата Барса изравни след добро включване отляво на Камара. Той намери Каптум, който необезпокояван прати топката във вратата за 1:1. В 86-ата Мунир можеше да донесе и победата на Барселона, но пропусна от идеална позиция.

По всичко личи, че Барселона ще играе финал за Купата на краля със Севиля, който има преднина от 4:0 преди реванша със Селта. Това ще бъде исторически първи финал между двата отбора.

ГОЛОВЕТЕ ОТ РЕВАНША

САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко
ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО)