ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Тази нощ кметът на Пловдив Здравко Димитров инспектира ремонта на кръстовищата на булевард "Никола Вапцаров“ с булевард "Македония“ и улица "Димитър Талев“, похвалиха се от пловдивската община.
До рано сутринта на сряда и преди да започне натовареният трафик, бе завършен участък от почти 1000 квадратни метра и движението вече е пуснато.
От фирмата изпълнител "Пътинженеринг“ признаха, че това наистина е рекорд и ако работеха през деня, поради интензивното движение на двете кръстовища, щяха да са им необходими поне два дни.
Нощните ремонти се извършиха по искане на Здравко Димитров и това стана възможно заради топлото за сезона време. Кметът коментира, че и занапред улични ремонти ще се извършват нощно време, когато това е възможно и няма опасност да се наруши спокойствието на гражданите.
По думите му, така се работи в Германия и другите развити европейски страни, а Пловдив ще следва най-добрия пример.


