ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Снова визия ще се сдобие сградата на Народното читалище "Просвета-1915" в град Мизия, съобщава „Булнюз”.
Външните настилки, зелените площи и стълбищата пред културните средища ще бъдат подменени по проект на Министерството на културата.
„Мащабният ремонт на инфраструктурата е първият от 50 години насам - каза председателят на читалището Вълчо Златанов. - Очаква се той да завърши до края на месец април. Подобряване на вертикалната планировка на читалището, тъй като откакто е построено преди 50 години, не е извършван ремонт. След наводнението и калният порой, започва да събира вода в мазето".
Проектът предвижда подмяна на стари настилки с нови от естествен камък, решаване на отводняването на площите около сградата, разрешаване на конструктивни проблеми, ремонт на зелените площи и тротоари, както и залесяване и затревяване.


