ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
При 57-годишната жена, която почина след ваксиниране с препарата на „АстраЗенека” срещу коронавируса, протоколът е спазен. Разговаряла съм и с личният й лекар, и с кардиолога, при който се е консултирала. Това заяви пред БТВ шефът на РЗИ Пловдив доктор Ваня Танчева.
Жената почина часове след като й бе поставена доза от ваксината срещу коронавируса на „Астра Зенека”.
„Жената е отишла да се консултира с кардиолог, за да знае дали да се ваксинира или не – разясни доктор Танчева. - Говорих и с личния й лекар, и с кардиолога, при който се е консултирала.Иначе, мога да кажа, че за всички хора в момента е спешно поставянето на ваксина срещу коронавируса. Ограничаването на заболяването става именно с ваксината, заради което е и спешно.
Категорична съм, че при жената е спазен протокола. Била е на консултантски преглед при кардиолог, който е ползвала и преди години. През 2003 година е получила масивен инфаркт, през 2005 година има поставен байпас. С годините състоянието й явно е стабилизирано. Доктор Ганчевска, кардиологът, го е констатирала. Прегледът е бил обстоен. Друг е въпросът дали хора със сърдечно-съдовите заболявания са сред приоритетните и това трябва да се преразгледа.
Ваксината не е от същата партида, която е спряна в Европа. Става дума за друга партида. Конкретно в Пловдив сме използвали над 4 000 дози от тази партида и нямаме оплаквания”.


