Рилски спортист падна тежко в Турция

Баскетбол

9405
на 02.11.2016

Носителят на Купата на България Рилски спортист (Самоков) записа тежка загуба в група H от турнира за Купата на ФИБА Европа, след като отстъпи при визитата си в Турция на Демир Инсаат Буюкчекмедже със 70:92 (19:22; 16:19; 13:32; 22:19).

Най-резултатен за самоковци беше Келвин Паркър с 18 точки, а Йордан Бозов и Ненад Делич добавиха съответно по 14 и 13 точки.

За победителите с 15 точки се отличи Кели Хейс, а Анджело Калояро приключи с 13 точки.

Двубоят не започна добре за българите, след като в началото допуснаха няколко грешки в защита и това даде възможност на Буюкчекмедже да поведе с 8:2 след  три минути игра. Последваха силни моменти за гостите и резултатът бе изравнен – 11:11, но до края на първата четвърт домакините отново бяха по-концентрирани и поведоха с 22:19.

Турците контролираха събитията на терена през по-голямата част и от втория период и в един момент разликата достигна до девет точки – 37:28, но в самия край на полувремето Делич и Бозов демонтрираха класа и Рилски спортист се оттегли на почивката с минимален пасив – 35:41.

Крайният изход в този двубой, до голяма степен, бе решен през третата част. Баскетболистите на Рилски спортист не приличаха на себе си и допуснаха много брак в играта си, докато под другия кош турците бяха безпощадни в нападение и преднината им скочи до 25 точки - 73:48.

Заключителните десет минути, които до голяма степен се играта само за статистиката, не предложиха нищо по-интересно и запомнящо се. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров успяха да вземат последната четвърт с 22:19, но това им помогна само да намалят леко изоставането си, а последния съдийски сигнал прозвуча при 92:70 в полза на Буюкчекмедже.

Демир Инсаат Буюкчекмедже – Рилски спортист 92:70 (22:19; 19:16; 32:13; 19:22)

Буюкчекмедже: Стипанович 12, Хана 6, Елдридж 8, Калояро 13, Алтай 5 (Акпинар 10, Йълдъзли 4, Ерулку 8, Хейс 15, Сийрайт 7, Текин 4, Еким)

Рилски спортист: Паркър 18, Цветкович 5, Делич 13, Бозов 14, Симънс 2 (Секулов, Стоянов 9, Киров, Иванов, Бруинсма, Вутев)