Роберт Левандовски вкара три на Румъния в световна квалификация

8780
на 11.06.2017

Отборът на Полша победи като домакин Румъния с 3:1 в квалификация за Световното първенство в Русия през 2018 година, група „Е“ на квалификациите в Зона „Европа“.

Хеттрик за домакините реализира централният нападател на Байерн Роберт Левандовски. Той бе точен в 29-ата минута от дузпа, в 57-ата и в 62-ата минута, отново от дузпа.

За Румъния Богдан Станчу вкара в 77-ата минута за крайното 3:1 за Полша.

В останалите мачове от групата Дания победи кто гост Казахстан с 3:1, а Черна гора се наложи у дома над Армения с 4:1. Три от головете за Черна гора вкара Стеван Йоветич.

След по шест изиграни мача в кампанията лидер в класирането в Полша с 16 точки, като тимът остава без загубен мач от началото на квалификациите. Следват Черна гора и Дания по 10, Румъния и Армения по 6 и Казахстан 2 точки.

Резултати от квалификации за Световното първенство в Русия през 2018 година, Зона „Европа“:

Група „С“

Азербайджан – Северна Ирландия 0:1
Германия – Сан Марино 7:0. Хеттрик на сандро Вагнер.
Норвегия – Чехия 1:1

В класирането лидер е Германия с 18 точки от шест изиграни мача, пред Северна Ирландия с 13, Чехия 9, Азербайджан 7, Норвегия 4 и Сан марино 0 точки.

Група „F“

Шотландия – Англия 2:2
Словения – Малта 2:0
Литва – Словакия 1:2

В класирането Англия е лидер с 14 точки от шест изиграни мача, пред Словакия 12, Словения 11, Шотландия 8, Литва 5 и Малта 0 точки.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете
Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО) Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО)