Роджър Федерер се завърна на корта с убедителна победа

4315
на 27.02.2017

Седемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) направи успешен старт на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2,62 милиона долара. Поставеният под номер 3 Федерер разгроми само за 54 минути французина Беноа Пер с 6:1, 6:3 в първия си мач след титлата на Откритото първенство на Австралия преди месец.

Швейцарецът стартира отлично, като единствено при 4:1 в първия сет имаше затруднения на собствен сервис, когато отрази и трите възможности за пробив на съперника си в мача. Във втората част Федерер отново доминираше и с още два пробива в петия и в деветия гейм стигна до успеха.

Във втория кръг той очаква победителя от мача между руснаците Михаил Южни и квалификанта Евгени Донской.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден