Родителите на Гришо: Няма точен път и няма точна рецепта, пътят на всеки спортист е индивидуален
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Няма точен път и няма точна рецепта, пътят на всеки спортист е индивидуален", казаха родителите на Григор Димитров, предаде БГНЕС.
Димитров беше избран за Спортист на 2014 година, но тъй като тренира в САЩ не успя да присъства на церемонията. Наградата от негово име получиха майка му и баща му. "Не може да се открои точно някой момент от желанията на Григор. Неговото огромно желание беше да се класира за Мастърса, но не успя. Това е спортът. За критики към Григор не може да се говори, защото за всичко има причина. Щом е загубил, значи е имал причина, но не може да го критикува някой, който не знае какъв е неговият живот. Григор непрекъснато говори за големите си цели и те не са променят - титла от Големия шлем и да е номер едно. Всяка победа, всяка загуба и всеки мач са ценни, важното е да остане здрав. Няма точен път и няма точна рецепта, защото всичко е индивидуално. На всеки тенисист кариерата му се развива по много различен начин дори и по отношение на финансите", заяви Димитров-старши.
По повод работата на Григор с един от бившите треньори на Роджър Федерер, бащата на ракета номер едно на България заяви: "Пол Анакон беше планиран отдавна и дори тази седмица той ще е пак с Григор, а дали ще му е треньор ще покаже времето".


