BG EN

Родните отбори на дъното по феърплей

Футбол

Родните отбори на дъното по феърплей

5756
на 23.11.2018
Родните отбори на дъното по феърплей
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

България зае 40-о място в класацията на УЕФА за спазване на принципите на феърплея през сезон 2017/18.

С 55 изиграни мача българските отбори имат резултат 7,919 и са на едно от последните места в класацията.

Ранглистата е базирана на феърплея на отборите във всички турнири под егидата на УЕФА на клубно и национално ниво между 1 юли 2017 и 30 юни 2018 година.

Победители в трите категории са Финландия, Северна Ирландия и Фарьорски острови. Финландия спечели приза за първо място в класацията за феърплей с 8,596 точки, Северна Ирландия - за най-голям прогрес в рамките на един сезон, а Фарьорските острови взеха приза за най-добри фенове.

Футболните асоциации на трите държави ще получат от УЕФА по 50 000 евро бонуси, които ще разпределят между клубовете, пише "Гол".

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента пак се заеха с прекрояването на Изборния кодекс в 12 без 5, играят си и на почивки (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента пак се заеха с прекрояването на Изборния кодекс в 12 без 5, играят си и на почивки (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 40
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК