BG EN

Ройтерс: ГЕРБ няма да намери партньори

СВЕТЪТ ДНЕС

Ройтерс: ГЕРБ няма да намери партньори

3454
на 13.05.2013
Ройтерс: ГЕРБ няма да намери партньори
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българската дясноцентристска партия ГЕРБ се опитва да формира правителство, твърдо решена да сключи съюз, който може да облекчи опасенията относно бъдещето на най-бедната страна от Европейския съюз, коментира Ройтерс.Партията на Бойко Борисов – ГЕРБ, която спечели 31.4 процента от вота в неделя, според частични резултати, ще получи първия шанс да формира правителство, но ще се затрудни в намирането на партньори, след като нейният имидж загуби блясъка си след национални протести и обвинения за незаконна дейност. 

Шест години след като България се присъедини към ЕС, много от българите са разгневени от ниския стандарт на живот и корупцията и това показва рисковете в отдалечените държави, докато еврозоната се фокусира върху собствените си проблеми. Борисов не коментира вота, но бившият вътрешен министър Цветан Цветанов, който е и заместник-председател на партията, заяви: „ГЕРБ ще бъде отговорна към нацията. Борисов може да предложи и формира правителство на малцинството.”

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО) Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК