BG EN

РОКАДИ: Караджов назначи нов шеф на БДЖ, направи промени и в НКЖИ

ЧАС ПИК

РОКАДИ: Караджов назначи нов шеф на БДЖ, направи промени и в НКЖИ

37352
на 21.02.2025
РОКАДИ: Караджов назначи нов шеф на БДЖ, направи промени и в НКЖИ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на транспорта Гроздан Караджов освободи със своя заповед от 20 февруари шефът на "Холдинг Български държавни железници" Георги Друмев и Юлия Евгениева Варадинова-Милкова, която е член на съвета на директорите. Това става ясно от заповедта на министъра, която е депозирана за вписване в Търговския регистър.

препоръчано

Със същата заповед министърът назначава в борда на директорите Георги Велков, като независим член, както и Кирил Костадинов, двамата ще заемат длъжностите до провеждане на конкурсна процедура.

От предишните трима членове на борда остава само Любен Нанов, който е бивш шеф на холдинга, на "БДЖ Пътнически превози" и на Изпълнителната агенция "Железопътна администрация", като два пъти е уволняван от постовете си, пише "24 часа".

В Търговския регистър в процес на вписване е и протокол от заседание на съвета на директорите, проведено днес. Бордът освобождава Друмев като изпълнителен директор. Единодушно избира Георги Велков за председател на борда, а за изпълнителен директор - Кирил Костадинов. В средите на железницата се коментира, че Костадинов е бил в БДЖ, в Националната компания "Железопътна инфраструктура", а все още на сайта на Изпълнителната агенция "Железопътна администрация" стои името му като директор на Главна дирекция "Железопътна инспекция".  

С друга заповед, пак от 20 февруари, министърът освобождава двама от членовете на управителния съвет на Национална компания "Железопътна инфраструктура". Това са Емилия Никова и Васко Балабанов. На тяхно място той назначава Тодор Василев и Йордан Върбанов. Управителят Александър Вецков, който бе назначен след катастрофата на двата товарни влака, остава на поста си.

Заповедите на Караджов, както и договорите за управление за депозирани за вписване в Търговския регистър и се обработват. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на Възраждане и ИТН (НА ЖИВО) ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на "Възраждане" и ИТН (НА ЖИВО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК