Рома се измъкна срещу Барса, фамозен гол на Флоренци (видео)

15279
на 16.09.2015

Европейският клубен шампион Барселона завърши 1:1 при визитата си на Рома на старта в група „Е” от Шампионската лига. Каталунците доминираха през целия мач на „Олимпико” във Вечния град, но и „вълците” имаха какво да предложат на феновете си.

Уругвайският нападател Луис Суарес изведе гостите напред в резултата, реализирайки с глава в 21-ата минута след центриране на Иван Ракитич. Домакините имаха претенции за нарушение при атаката на каталунците, но голът си бе признат. Въпреки това десет минути по-късно десният защитник на Рома Алесандро Флоренци изравни със страхотен шут от много далечна дистанция (55 метра и половина), прехвърляйки вратаря Марк-Андре тер Щеген за 1:1.

След почивката гостите продължиха да владеят повече топката, а домакините разчитаха на редките си контраатаки, при една от които в 67-ата минута поискаха дузпа за нарушение на Масчерано срещу Наинголан, каквото по-скоро имаше, но съдията Бьорн Куйперс от Холандия не посмя да отсъди 11-метров наказателен удар. Десет минути по-късно Меси нацели греда.

До края на мача и двата тима търсеха победата, която в крайна сметка им се изплъзна. В последните секунди Жорди Алба бе близо до гола, но бранител на домакините изчисти в ъглов удар малко пред голлинията. Така Рома и Барса започват кампанията с по една точка в актива си.