Рома спечели втори пореден мач под ръководството на Де Роси

11715
на 30.01.2024

Новият старши треньор Даниеле Де Роси спечели втора поредна победа начело на италианския футболен клуб Рома, който се наложи с 2:1 срещу Салернитана в мач от 22-ия кръг. Така "вълците" се изкачиха на пето място в Серия А с 45 точки и една по-малко от Аталанта.

Де Роси пое треньорския пост от Жозе Моуриньо на 16 януари и четири дни по-късно Рома надви Верона.

Пауло Дибала даде преднина на столичани срещу Салернитана в 51-та минута от дузпа, след като Джулио Маджоре фаулира Джанлука Манчини в наказателното поле. Лоренцо Пелегрини удвои преднината на Рома четвърт час по-късно, когато защитата на Салернитана го остави непокрит на далечна греда и той се разписа след центриране на Рик Карсдорп.

Григорис Кастанос върна един гол за домакините с глава четири минути по-късно, но Салернитана загуби четвърти пореден мач и остана без победа срещу Рома от 1999 насам.