BG EN

Роман №1 на САЩ за 2013-а с премиера на български. Това е хитът на Панаира на книгата в НДК

КУЛТУРА

Роман №1 на САЩ за 2013-а с премиера на български. Това е хитът на Панаира на книгата в НДК

6877
на 20.11.2013
Роман №1 на САЩ за 2013-а с премиера на български. Това е хитът на Панаира на книгата в НДК
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Роман №1 на Щатите за изтичащата година е със светкавична премиера и у нас в изящно издание на "Милениум". Това е покъртителната творба на Карол Рифка Брънт "Кажи на вълците, че съм си у дома".

препоръчано

Няколко авторитетни американски издания вече номинираха романа като книга на годината, а "Пъблишърс уикли" и "Ню Йорк Таймс" сравниха текста с шедьоврите на Труман Капоти и Скот Фицджералд.

За 14-годишната Джун умиращият й вуйчо е най-важният човек. Тя има странни желания. Като да работи като соколар в експозиция за Ренесанса. Джун обича да скита в гората и да си представя, че е на лов и наоколо няма жива душа. Не умее да се сприятелява и затова смъртта на вуйчо й е изключително трудна за нея.

Нейната меланхолична и брутално правдива история грабва читателите още от първите страници. Преводач на книгата е Владимир Молев. Според критиката романът ще е най-хитовото заглавие в рамките на задаващия се Панаир на книгата в НДК през декември.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК