BG EN

Росен Желязков се срещна с генералния секретар на ООН Антонио Гутериш: Имахме много добър, приятелски разговор

Политика

Росен Желязков се срещна с генералния секретар на ООН Антонио Гутериш: Имахме много добър, приятелски разговор

6789
на 26.09.2025
Росен Желязков се срещна с генералния секретар на ООН Антонио Гутериш: Имахме много добър, приятелски разговор
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът Росен Желязков се срещна с генералния секретар на ООН Антонио Гутериш.

препоръчано

На 80-тата сесия на Общото събрание на ООН в Ню Йорк, двамата разговаряха за световните конфликти, както и за ролята на България, която отбелязва 70-тата годишнина от членството си в Организацията на обединените нации.

В хода на срещата Желязков представи новия постоянен представител на България Гергана Караджова, която ще се присъедини от тази година начело на мисията ни в Ню Йорк.

С генералния секретар г-н Гутериш имахме много добър приятен, приятелски разговор. Наред с теми от дневния ред на организацията + изразихме и нашите притеснения за продължаващите в световен аспект напрежения +, но и оптимизъм за това, че има много възможности да се постигнат повече се увеличава и е с все повече потребности + Говорихме и за ролята на България в Европейския контекст, ролята на България като страна от черноморски райони и предизвикателствата от това. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 128
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК