BG EN

Росен Желязков участва в конференция за Украйна в Рим

Европа

Росен Желязков участва в конференция за Украйна в Рим

19056
на 10.07.2025
Росен Желязков участва в конференция за Украйна в Рим
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Рим започва двудневна Конференция за възстановяване на Украйна. Тя цели набиране на средства и осигуряване на подкрепа за страната. В срещата ще участва и българският министър-председател Росен Желязков.

препоръчано

Украинският президент Володимир Зеленски вече пристигна в италианската столица и се срещна със специалния пратеник на САЩ за Украйна Кийт Келог.

Участие в конференцията ще вземат редица световни лидери, сред които и председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, германският канцлер Фридрих Мерц и полският министър-председател Доналд Туск.

По оценки на Световната банка Украйна ще се нуждае от 524 млрд. долара за период от 10 години, за да възстанови щетите, нанесени от войната с Русия.

Германският канцлер вече заяви, че ще търси начини Германия да закупи американски системи за противовъздушна отбрана и да ги прехвърли в Украйна, информира БНТ.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК