BG EN

"Роскосмос" търси причините за изтичането на въздух от кораба "Союз"

СВЕТЪТ ДНЕС

"Роскосмос" търси причините за изтичането на въздух от кораба "Союз"

27467
на 05.09.2018
Роскосмос търси причините за изтичането на въздух от кораба Союз
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Космическият кораб "Союз МС-09", скачен към Международната космическа станция, е бил повреден отвътре и Ракетно-космическата корпорация "Енергия" е в процес на установяване на личността на виновния, съобщи ръководителят на "Роскосмос" Дмитрий Рогозин, цитиран от ТАСС, предава БНР. Той изтъкна, че се разглеждат всички версии. Една от тях отпадна - за сблъсък с микрометеорит, тъй като въздействието върху обшивката на кораба е било отвътре. Отверстието изглежда е било направено със свредел.

препоръчано

На 30 август въздушното налягане в МКС започна да спада. Чрез последователна херметизация на отделните сектори беше открита малка дупка в обшивката на кораба с диаметър 2 милиметра. Тя бе запушена с няколко слоя епоксидна смола и налягането на борда на Станцията се стабилизира.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК