BG EN

Российская Газета: Турция започна да доставя на Крим храна през Черно море

ЧАС ПИК

Российская Газета: Турция започна да доставя на Крим храна през Черно море

3734
на 22.10.2015
Российская Газета: Турция започна да доставя на Крим храна през Черно море
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турция е започнала да доставя хранителни продукти за Крим по Черно море. Това е първият случай на доставяне на продукция на полуострова пряко от друга държава – допреди това всички стоки пристигаха тук през други региони на Русия, предаде Российская Газета, цитиран от Фокус.

препоръчано

„От 1 до 19 октомври инспекторите от "Росселхознадзор" прегледаха 407 тона хранителна продукция, достигнала до Крим през Турция. За дадения период са били доставени 385 тона свежи плодове и зеленчуци и 22 тона сушени плодове. Всичката стока е била без заразяване“, пише в териториалното управление на ведомството. По-рано бе съобщено за възобновяването на редовния фериботен и товарен превоз между Севастопол и турското пристанище Зонгулдак. От Турция в Крим ще бъдат доставяни строителни материали, плодове и стоки от първа необходимост. 

Съдейки по всичко, турските производители имат планове в Крим. В началото на месеца на територията на полуострова пристигнаха представители на промишлеността на град Кайсеръ с предложения за инвестиции в 21 обекта на полуострова. 

ЕС миналата година въведе санкции срещу Крим. Съюзът по-късно бе последван от Канада, Исландия, САЩ и Украйна. Турция не поддържа антируските санкции – даже напротив – заяви, че е готова да увеличи износа си към Русия. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК