BG EN

Румен Петков: Кирил Петков е вреден за България с изявите си, вървим към катастрофа

ТОП 2

Румен Петков: Кирил Петков е вреден за България с изявите си, вървим към катастрофа

38808
на 08.04.2022
Румен Петков: Кирил Петков е вреден за България с изявите си, вървим към катастрофа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изявите на премиера Кирил Петков вредят на България. Трябва много сериозен разговор между ръководствата на четирите формации, които обезпечават мнозинството на правителството, иначе катастрофата е неизбежна. Това твърди в интервю пред "Труд" лидерът на АБВ Румен Петков.

препоръчано

Днес бандитите знаят, че войната на МВР не е с МВР, а е с прокуратурата, както и обратното, казва Румен Петков, коментирайки отношенията между институциите у нас и няколкото убийства от последните месеци. Има много въпроси, по които трябва да има друг тип поведение и друг тип решение, посочва Петков за действията на премиера и приближените му. И допълва, че в противен случай не е оптимист за България в близък план, защото целия ажиотаж около министър-председателя не дава реален достъп на обществото за това, което се случва.

Петков коментира къде на "Дондуков" се намира истинското управление на България. "На мен ми се иска, разбира се, да се намира в сградата на Министерския съвет, министрите да са си в съответните кабинети и министър-председателят да не се притеснява какво има на камерите на НСО в сградата. Защото това притеснение издава една боязън, която минава границите на достойнството на българския държавник. 

Решения се вземат вън от сградата на правителството, от името на правителството говори един чиновник - говорителката, която казва „Ние решихме“, но кои са „ние“? Тя и Кирил Петков, тя и шофьорът на Кирил Петков - не става ясно. Но да говори като член на кабинета е много нагло.

Тази женица, твърде постна впрочем, започна да говори и след Консултативния съвет на коалицията - това е абсурдно! Защото къде е правителството, е важен въпрос.

Но катастрофата в енергетиката е очевидна и за тази катастрофа персонално отговорни са Кирил Петков и министър Николов, защото те носят вина за изпомпването на Чирен, категоричен е Румен Петков.

Политически провал според него е и неспособността да се проведат разговори вътре във формата, които да гарантират единна кандидатура за управител на БНБ.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 22
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК