BG EN

Румен Порожанов: Няма открити антибиотици и забранени вещества в месото на пазара

Икономика

Румен Порожанов: Няма открити антибиотици и забранени вещества в месото на пазара

10058
на 12.11.2017
Румен Порожанов: Няма открити антибиотици и забранени вещества в месото на пазара
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От началото на годината Българската агенция за безопасност на храните е направила повече от 300 проверки на предлаганото месо на пазара и не е открила наличие на забранени вещества в него. Това съобщи министърът на земеделието Румен Порожанов в предаването "Денят започва с Георги Любенов".

препоръчано

Употребата на антибиотици върху животните в българските ферми се извършва под стриктен надзор като има срок, в който продукти от третираните единици не могат да се предлагат на пазара, категоричен беше Порожанов. Така той коментира доклада на Европейската агенция за лекарства, според който българското месо е сред месата с най-високо съдържание на антибиотици.  

Министърът обясни още, че според него няма битка между производителите и търговците от големите вериги и цените на храните нарастват не заради търговски договори. Според него просто има дефицит на мляко и яйца.

Порожанов коментира и борбата с короядите като освен стандартния подход за изсичане на заразените дървета вече се работи и по други алтернативи - чрез облъчване.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Росен Стоянов с остри критики към врачките и оракулите преди изборите: Радев носи 100% отговорност за хората, които си е избрал (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Росен Стоянов с остри критики към "врачките и оракулите" преди изборите: Радев носи 100% отговорност за хората, които си е избрал (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК