ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът Румен Радев кани утре първата по численост партия за консултации за съставяне на кабинет. Това означава, че на "Дондуков" 2 трябва да се яви групата на ГЕРБ.
Машинното гласуване действително премахна купения вот, подправените протоколи. Смесеното гласуване означава отново да се повтори сагата с поправените изборни книжа и недействителни бюлетини, заяви Радев, запитан за връщането на хартиената бюлетина.
Всички решения за предоставяне на оръжия увеличават риска от въвличане на България във войната, посочи той на въпрос за искането на част от партиите да предоставим оръжия на Украйна.
Разширяват се не само териториите, но и формите на противопоставяне, те пълзят и насам. Вие вярвате ли, че хората, които предлагат подобни решения някога ще хванат оръжие и ще рискуват живота си за България, аз не го вярвам. Призовавам към разум. Отнемането на оръжия от българската армия, без да има процес на нови доставки, ще задълбочи дефицита от способности на армията ни за дълъг период от време, заради което се влошава средата. Това увеличава рисковете. Задължение на парламента е най-сетне да попълним комплекта на армията и да се заеме с модернизацията, която буксува от години и всички планове досега са отхвърлени или забавени. Нека НС изпълни тези ангажименти, посочи той по отношение предложението за предоставяне на оръжие за Украйна.


