BG EN

Румен Радев кацна в Бейрут

Политика

Румен Радев кацна в Бейрут

10077
на 09.04.2019
Румен Радев кацна в Бейрут
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът Румен Радев пристигна в Бейрут. Българският държавен глава е на официално посещение в Ливанската република на 9 и 10 април по покана на своя ливански колега Мишел Аун.

Сред темите на разговорите по време на визитата ще бъдат възможностите за увеличаване на стокообмена между България и Ливан, задълбочаване на сътрудничеството между двете страни в областта на инфраструктурата, енергетиката, земеделието, образованието, туризма, както и справянето с миграционния натиск.

Румен Радев и съпругата му Десислава Радева бяха посрещнати с официална церемония в президентския дворец. Президентите Радев и Аун имат среща "на четири очи", след което ще се състоят пленарни разговори между водените от тях делегации.
В Бейрут държавният глава Румен Радев ще открие Ливанско-български бизнес форум.

Президентът ще се срещне и с българи, които живеят в Ливан, и с ливански граждани, които са учили у нас. Предвидени са срещи с министър-председателя на Ливанската република Саад Харири и с председателя на Ливанския парламент Набих Бери.

На 10 април в Бейрут държавният глава ще поднесе венец пред Мемориала на мъчениците, където ливанската общественост почита своите герои от борбите за независимост.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК