BG EN

Русе изгражда най-големия кризисен център за жертви на домашно насилие

Региони

Русе изгражда най-големия кризисен център за жертви на домашно насилие

7522
на 25.03.2016
Русе изгражда най-големия кризисен център за жертви на домашно насилие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Към момента в България има изградени 17 кризисни центъра за жертви на домашно насилие и насилие, основано на полов признак. 

Към момента има изградена координационна връзка между тези центрове за обмяна на информация помежду им и определяне на възможността за изпращане на хора от даден град в кризисен център в друго населено място с цел те да не бъдат подлагани на продължаващ тормоз от страна на насилника.

препоръчано

В България близо 2 500 души са се определили като жертви на домашно насилие като това са предимно жени и хора в неравностойно положение, заяви Спасимир Димитров, който е ръководител на проекта.

Представителите на силния пол са едва 1-2% от общата статистика, които се обръщат за защита от домашно насилие и ползват услугите на тези центрове за съвсем кратко време, каза още г-н Димитров. Предвижда се новия център да е с максимален капацитет от 16 човека, като времето на престой ще е до 3 месеца. За близо 700 000 евро ще бъде ремонтиран и преоборудван целия втори етаж на съществуваща общинска сграда, като ще се обособят двуместни стаи, кухненски и необходимите за потребителите сервизни помещения.

Услугите в кризисния център ще са насочени към оказване на кризисна интервенция, индивидуална подкрепа и консултиране на пострадалите с подходящ експерт – социален работник, психолог и юрист. Очаква се центърът да започне да функционира в началото на следващата година.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК