BG EN

Русия готви три мисии до Венера до 2034 г.

Бомба

Русия готви три мисии до Венера до 2034 г.

4417
на 27.01.2022
Русия готви три мисии до Венера до 2034 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Руски учени искат да изпратят три мисии до Венера през 2029-2034 г., като последната ще се опита да достави почва от планетата за първи път в историята, заяви Лев Зелений, научен директор на Института за космически изследвания (ИКИ) на Руската академия на науките.

препоръчано

"Вече не мислим за една мисия "Венера-Д", а за цяла програма. Като финална мисия се разглежда абсолютно фантастичната за доставка на почва от Венера", каза Зелений в Москва.
Според презентацията му три мисии в рамките на руската програма за изследване на Венера са планирани за 2029, 2031 и 2034 г.

През 2029 г. към съседката на Земята ще се отправи космическият кораб "Венера-Д" с орбитален, кацащ, демонстрационен и атмосферен модули. Експедиция 2 е планирана за 2031 г.

Експедиция 3, която учените искат да изстрелят през 2034 г., ще включва летателни и балонни модули, апарати за кацане и връщане.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и "Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК