BG EN

Русия добави "ЛГБТ движението" към списъка с екстремистки и терористични организации

Европа

Русия добави "ЛГБТ движението" към списъка с екстремистки и терористични организации

15132
на 22.03.2024
Русия добави ЛГБТ движението към списъка с екстремистки и терористични организации
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Русия добави това, което нарича "ЛГБТ движение", към списъка с екстремистки и терористични организации, съобщиха днес руски държавни медии, цитирани от Ройтерс.

препоръчано

Стъпката е в съзвучие с решението на руския Върховен съд от миналия ноември да категоризира ЛГБТ активистите като екстремисти, което според представители на ЛГБТ общността може да доведе до арести и преследване.

Списъкът се администрира от агенция, наречена Росфинмониторинг, която има право да замразява банкови сметки на повече от 14 000 физически и юридически лица, категоризирани като екстремисти и терористи.

Включените в списъка варират от терористичната групировка "Ал Каида", през технологичния гигант "Мета", до съратниците на покойния руски опозиционер Алексей Навални.

Най-новото попълнение в списъка е "международното ЛГБТ обществено движение и неговите структурни подразделения", посочва руската държавна новинарска агенция РИА Новости.

В рамките на възприетото при управлението на руския президент Владимир Путин приоритизиране на традиционните семейни ценности, издигнато като противотежест на смятания от руските власти за упадъчен западен начин на живот, Русия през последното десетилетие затегна ограниченията срещу изразяването на нетрадиционна сексуална ориентация.

Сред въведените мерки бяха закони, криминализиращи пропагандирането на "нетрадиционни сексуални отношения" и забраняващи юридическата и медицинска смяна на пола, посочва Ройтерс, цитирано от БТА.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 111
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК