BG EN

Русия отхвърля искане на Чехия за компенсация за взривове

Европа

Русия отхвърля искане на Чехия за компенсация за взривове

5412
на 10.05.2021
Русия отхвърля искане на Чехия за компенсация за взривове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Русия отхвърли искането на Чехия да изплати компенсация за взривените преди 7 години оръжейни складове във Върбетице.

препоръчано

Прага обяви, че за инцидентите отговорност носят руските специални служби.

Председателят на комисията по международни отношения на Държавната дума Леонид Слуцки нарече претенциите за обезщетение за взривовете като абсурдни и отбеляза, че Прага би трябвало да пренасочи подобни искания към „вашингтонските покровители, които стоят зад организацията на тази провокация“.

Вчера чешката телевизия, позовавайки се на вицепремиера и министър на финансите Алена Шилерова, съобщи, че Чешката република възнамерява да поиска от Русия поне 1 милиард крони (приблизително 39 милиона евро) като компенсация за материалните щети, причинени от експлозиите на боеприпаси през  2014 г. в складовете в с. Върбетице.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО)
ново
Днес: 44
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК